Madeleine-neulepaita
Madeleine-neule on valmistettu korkealaatuisesta nyppyyntymättömästä villasta, joka varmistaa neuleen pitkäkestoisen pehmeyden ja kestävyyden. Sen elegantit kimono-hihat ja tyylikäs venepääntie korostuvat kauniisti viimeistellyillä saumoilla. Ryhdikäs, mutta joustava neulos takaa miellyttävän käyttökokemuksen.
Yhdistä neule yhteensopivien Mette-housujen tai Marion-hameen kanssa luodaksesi täydellisen asukokonaisuuden.
SKU | madeleine-sweater-black |
---|---|
Väri | Musta |
Kokotiedot | Neulepaita on mitoitukseltaan väljä, joten suosittelemme tilaamaan yhden koon pienemmän kuin normaalisti. Pituus 66 cm koossa M. |
Hoito-ohje | Käsinpesu viileässä vedessä, tasokuivaus. Silitys tarvittaessa matalalla lämmöllä. Kuivapesua suositellaan. |
Valmistusmaa | Kiina |
Materiaali | 100% villa |
Pakkaus | Lahjapaketointi valittavissa kassalla |
ALV | Huomioithan, että tilattaessa tuotteita Suomen ulkopuolelle, ALV määräytyy toimitusmaan mukaan. Lopullinen hinta näkyy kassalla. |
Muuta | BMuir-mallisto on valikoima klassisia, korkealaatuisista materiaaleista valmistettuja naisten vaatteita. BMuir-mallisto on osa Balmuir-brändiä.
|
Hoito-ohjeet villatuotteelle
Balmuir suosittelee tuotteen säännöllistä tuuletusta sekä lepoaikaa tuotteen palautumiselle, jotta se pysyy kauniina ja kestävänä. Halutessasi voit pestä tuotteen varovasti haaleassa vedessä.
Päivittäinen huolto:
-
Tuuleta tuote jokaisen käyttökerran jälkeen.
-
Säilytä tuote viikattuna ilmavassa tilassa ja vältä pitkäaikaista roikottamista henkarissa.
-
Säilyttääksesi tuotteet ilmavuuden, voit harjata neuleen pintaa kevyesti vaateharjalla. Mahdollisen irtonukan voi poistaa varovasti käsin. Balmuirin kashmirkampa sopii erinomaisesti tiheästi kudottujen, paksujen villatuotteiden uudistamiseen.
-
Säilytä tuote viikattuna ilmavassa tilassa ja vältä pitkäaikaista roikottamista henkarissa.
Pesuohjeet:
-
Käännä tuote nurinpäin ennen pesua.
-
Suosittelemme kuivapesua, mutta voit myös käsinpestä tuotteen viileässä vedessä käyttäen pientä määrää villapesuainetta.
-
Vältä huuhteluaineita sekä tuotteen liottamista.
-
Kääri tuote lopuksi hellästi pyyhkeeseen ja painele kevyesti turha vesi pois.
-
Tuotteet tulisi muotoilla uudelleen kosteana ja kuivattaa tasolla välttäen kohtisuoraa auringonvaloa.
-
Pintaa voi höyryttää varovasti miedolla lämmöllä, mutta silitysrauta ei saa koskea suoraan neuleen pintaan.
- Tuotetta on saatavilla
- Tuote on vähissä
- Tuote on loppunut
- Ei valikoimassa
- Valikoimassa - tarkista saatavuus
Voisit pitää myös näistä
- Mette-neulehousutAlkaen 260,00 €
- Marion-neulehameAlkaen 220,00 €
- Celeste-kauluspaitaAlkaen 220,00 €
- Marin-neulekimonoAlkaen 260,00 €
- Helsinki-kashmirhuiviAlkaen 350,00 €
- Macy-villahameAlkaen 220,00 €